rybcia - Sheila22
:) - Natalia
:) - Kevin Macmanaman
 ;) - Aneczka
dzidzia - Sheila22
Misja Afganistan - Ewa Hader
Ania :) - Kevin Macmanaman
moda - Monika
:) - Kevin Macmanaman
na drzewie ;P - Aneczka
:) - Natalia
kocia bródka - Sheila22

Artykuły / Bo każdy może tworzyć modę.

 
Bo każdy może tworzyć modę.
Przechadzając się po ulicach wielkich miast odnosimy często wrażenie, że moda atakuje nas z każdej strony. Sklepowe wystawy mienią się kolorami i wystrojem zgodnie z trendami danego sezonu.

Liczne billboardy i reklamy wielkoformatowe atakują odzianymi w najmodniejsze zestawy powabnymi ciałami. Obrobione za pomocą znanych programów graficznych modelki promują młodość, chudość i aktualności modowe. W całym tym natłoku można spokojnie dostać pomieszania zmysłów, bo ani mi blisko do tych wyidealizowanych modelek, ani do aktualnych trendów. Szafa już nie może pomieścić nadmiaru ubrań, a pomysłów na ich zestawienia i kreatywne wykorzystanie nadal brak. Na szczęście pojawił się nowy trend, który od kilkudziesięciu lat rozwija się na świecie a od kilku podbija serca również polskiego społeczeństwa – trend na promowanie mody ulicy.

Street Fashion, street style czy też moda ulicy zawitała na ustach świata mody już w latach 70` ubiegłego wieku, kiedy to Bill Cunningham z New York Times wyszedł z aparatem na ulicę i postanowił pokazać jak ubiera się na co dzień Ameryka. Jako jeden z pierwszych zaczął szukać aktualnych trendów i ciekawego stylu właśnie wśród przechodniów spotykanych na ulicy. Interesowali go wszyscy: chudzi, grubi, staży, młodzi, ładni, brzydcy, każdy kto miał na sobie coś wyjątkowego, nadającego mu charakteru i podkreślającego indywidualny styl.

Obecnie „klasykiem gatunku” fotografa mody ulicy stał się Scott Schuman, który na swoim blogu The Sartorialist umieszcza magiczne zdjęcia z pogranicza mody i sztuki, prezentujące interesująco ubranych ludzi przyłapanych w drodze do swoich codziennych czynności. To tutaj ludzie zaczęli szukać inspiracji i autentyczności, jaką można znaleźć tylko na ulicy.

Rozpoczął się szał na modę ulicy. Street Fashion zaczęło być poważną konkurencją dla wybiegów mody a sami projektanci zaczęli mocniej interesować się stylem ulicy i rozumieć jego wszechogarniającą moc. Zdjęcia zaczęli robić wszyscy, profesjonalni fotografowie i początkujący blogerzy. Jedni z nich szukali autentyczności i magii mody ulicy, inni szansy na zarobek i promocję znanych projektantów. Zaczęło się ogólne szaleństwo.  Podczas licznych Fashion Week dało się zauważyć coraz częściej pojawiające się grono fanów mody ulicy, którzy za pomocą nietuzinkowego stroju i ciekawych dodatków chcieli znaleźć  się w obiektywie jakiegokolwiek znanego fotografa street fashion. A co ze zwykłym, dalekim od modowych wybiegów człowiekiem? Dzięki licznie rozwijającej się gałęzi mody ulicy może on czerpać bezpłatnie inspiracje i natchnienie od innych, kreatywnych modowych kolekcjonerów, którzy swój styl pozwalają fotografować i zamieszczać w sieci. Dzięki street fashion moda staje się dostępna dla każdego. Każdy może bawić się modą i szukać ciekawych rozwiązań

Zestawianie, kombinowanie, dobieranie moda staje się świetną zabawą, kiedy możemy tworzyć ją sami, a cieszy jeszcze bardziej, kiedy możemy zainspirować innych swoimi modowymi pomysłami. Dołącz zatem do StreetFashion.pl i twórz modę razem z nami. Bo moda to Ty!